Chris Norman, legendární hlas SMOKIE, přijíždí na své historicky první turné v České republice!
24.4. Plzeň – hala Lokomotiva
25.4. Ostrava – hala Sareza
26.4. Zlín – hala Euronics
28.4. Pardubice – ČE Aréna – malá hala
29.4. Praha – Lucerna
30.4. Praha – Lucerna
CHRIS NORMAN – HITS TOUR 2012
Fantastická zpráva pro fanoušky skupiny SMOKIE! Originální hlas této britské legendy, Chris Norman mířit na své první turné po České republice!
Chris Norman byl spoluzakladatelem Smokie a jejím frontonem od roku 1965 do roku 1986. Charismatický zpěvák, který v roce 1971 prodělal vážnou infekční nemoc, která ovlivnila i jeho hlasivky. Po zotavení byl jeho hlas drsnější a stal se poznávacím znamením skupiny. V roce 1972 nahráli Smokie svůj albový debut, bez větších ohlasů. V té době si však skupinu vyhlédla již uznávaná producentsko-skladatelská dvojice Nicky Chin a Mike Chapman, která produkovala hvězdy glamrocku, například Sweet, Mud či Suzi Quatro, nebo později slavnou diskotékovou formaci Hot Chocolate.
Bylo to velice šťastné spojení, protože skupina začala chrlit hity jako na běžícím pásu. První singl z alba „If You Think You Know How to Love Me“ se vyhoupl na třetí místo britské hitparády a vévodil hitparádám dalších evropských zemí. Následoval „Don’t Play Your Rock’n’Roll to Me“, „Something’s Been Making Me Blue“, „Wild Wild Angels“ and „I’ll Meet You at Midnight“. Psal se rok 1976 a skupina vypouští do světa svůj největší hit „Living Next Door to Alice“, následován „Lay Back in the Arms of Someone “ a skupině leží Evropa u nohou.
V roce 1978 vévodili hitparádám písně „Stumblin in“ (duet se Suzi Quatro) a Mexican girl, z alba Thje Montreux album.
Následovaly hity „Do To Me“, „Babe It’s Up to You“ a hlavně „Run To Me“.
Po rozchodu s dvojicí Chinn – Chapman však členové Smokie nebyli schopni vyprodukovat album, které by mělo hitové ambice.
Chris Norman natočil své první sólové album, ovšem bez většího ohlasu. V roce 1986 však naplno bodoval svým druhým albem a hit „Midnight Lady“, se stal hitem v celé Evropě.
Na turné Chris Norman – Hits Tour 2012 vystoupí v roli hosta, zpěvačka Zuzana Miková se skupinou The Apples. Zuzana Miková je zpěvačkou, jejíž debutové album Tisíce tváří je právě v prodeji.
Chris Norman vystoupí před českým turné na pěti koncertech na Slovensku. Do Prahy přijede s celou kapelou již v pondělí, 23. dubna, kdy proběhne autogramiáda v hudebním megastoru Bontonland na Václavském náměstí.

Share This