10.12.2016 | od 19:00 hod.
Tipsport Aréna Pardubice
Po svém triumfálním comebacku na operní pódia přijíždí legendární tenor José Carreras v rámci svého posledního světového turné i do Pardubic!
Koncert plný vášně a emocí…
Hvězdný tenor José Carreras oslavil v roce 2014 svůj senzační návrat na operní scénu titulní rolí v nové opeře „El Juez“ (Soudce). Ovace vestoje, vyprodaná představení a kritiky píšící o „comebacku snů“ provázely jeho návrat na operní pódia po téměř osmileté pauze. V lednu 2015 Carreras zopakoval tento úspěch svými vystoupeními v prestižní Mariinské opeře v Sankt Peterburgu v Rusku – a následovat budou i další vystoupení v různých zemích…
Po této skvělé sérii úspěchů José Carreras zahájil celosvětové koncertní turné pod názvem „A Life in Music“ (Život v hudbě). 10. prosince zavítá také do Pardubic. „Je skvělé, že si mohu zazpívat v tomto báječném městě“, říká Carreras.
Společně s vynikající filharmonií pod taktovkou maestra Davida Gimeneze nabídne publiku program sestávající z nádherných melodií úchvatného období „Belle Époque“ a motivů z opery, operety a muzikálu. Hudby plné vášně. „Jsou to písně, které mě dojmou kdykoli je slyším a které mě vždy nadchnou. Vášeň a emoce, pocity z hloubi mého srdce a duše, jsou právě to, co se v těchto skladbách snažím vyjádřit prostřednictvím svého hlasu,“ říká Carreras.
Tento večer zaručuje zážitek plný úžasných melodií – a bude to také óda na život!
A Carreras ví, o čem mluví. Na vrcholu své oslnivé kariéry onemocněl a bojoval s rakovinou krve. Jako zázrakem přežil a založil nadaci „José Carreras Leukemia foundation“, protože měl pocit, že by se měl společnosti nějak odvděčit. Krédem jeho nadace je, že leukémie musí být vyléčitelná, navždy a pro všechny!
Jeho comeback po zdolání nemoci byl triumfální a vyvrcholil legendárními koncerty „tří tenorů“, Carreras, Domingo a Pavarotti. Jen život sám píše takové příběhy!
A když Carreras zpívá své písně, publikum cítí, že hudba je jeho život, že každý tón vychází z hloubi jeho duše…
Tyto písně a dueta, plné lásky a vášně, jsou José Carrerasovi jako šité na míru. A jeden kritik z významného britského magazínu „Classic FM“ uvedl: „…tento repertoár romantických písní zajistí nabité sály. S takovým materiálem jsou jeho lyrické hlasové dispozice reminiscencí na velkého Carusa…“
V Pardubicích samozřejmě zazpívá i několik úchvatných melodií jako přídavek… Ovšem ty si nechává jako překvapení!
Láska a vášeň – Život v hudbě
Legendární tenor José Carreras v Pardubicích!
Vstupenky lze zakoupit v obvyklých předprodejích:
Ticketportal www.ticketportal.cz
Více informací na našem Facebooku

Share This